OGŁOSZENIA


II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 28.02.2021

  1. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Przed Kościołem zbiórka do puszek na misje „Ad gentes”.
  2. Jutro rozpocznie się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi. Św. Józef jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach naszych rodzin.

1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.

  1. 4 III Obchodzić będziemy XVIII rocznicę erygowania naszej wspólnoty parafialnej przez ks. bp. Stanisława Stefanka. Wiele nasuwa się refleksji. Myślimy o całej naszej wspólnocie, która się tutaj gromadzi. W naszym życiu są daty, o których się pamięta, które wywołują wspomnienia, wobec których nie jest się obojętnym. Często są to prywatne wydarzenia, drogie sercu i niezwykle istotne. Jednakże wspólnotowy charakter życia każdego człowieka - parafii, wpisuje się faktami, które dotyczą grup czy narodów. Powołanie do istnienia naszej parafii św. Andrzeja Boboli uczyniono 4 III 2003 roku jest datą ważną dla nas żyjących, jak i dalszych pokoleń związanych z naszą wspólnotą. Jednak z perspektywy czasu życia człowieka jest to już okres niebagatelny. Niezahamowany upływ czasu powoduje, że coraz mniej wokół nas bezpośrednich świadków tworzenia się samodzielnej wspólnoty parafialnej w Łomży. Dlatego też rocznica ta staje się dla nas inspiracją, aby choć przez chwilę poddać się wspomnieniom. Nasz parafialny zapisek, to dowód, że poważnie traktujemy zobowiązanie: "Wiary ojców nie utracę - przodkom moim wstydu nie przyniosę".
  2. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota marca - spowiedź pół godziny przed nabożeństwami.
  3. 19 marca odbędzie się kolejna Ekstremalna Droga Krzyżowa z naszej parafii na dystansie 41 i 31 km. Zapisy prowadzimy w zakrystii i na stronie EDK.
  4. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
«Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem.
Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie.
Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki.»
- J 11, 25-26
Image
Email
kancelaria@andrzejbobola.pl

Telefon
(86) 218-04-83

Adres
ul. Wąska 93, 18-400 Łomża
Copyright © 2021. All Rights Reserved.

Parafia Andrzeja Boboli w Łomży