OGŁOSZENIA

 I NIEDZIELA ADWENTU

I NIEDZIELA ADWENTU 29 XI 2020

  1. Rozpoczyna się czas adwentu, a wraz z nim nowy rok kościelny i duszpasterski. Mottem nowego roku są słowa: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Rozpoczyna on trzyletni cykl formacyjny, który będzie poświęcony Eucharystii. Pogłębienie życia Mszą św. – to jest zadanie, przed którym stoimy.
  2. Z uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom. W Adwencie niech też nie zabraknie podejmowanych dobrowolnie umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących, choćby przez zakup świec Caritasu. Sięgajmy częściej o Pismo Święte i klękajmy do modlitwy.

Rekolekcje oddanie33: Jedną z propozycji na adwent może być udział w rekolekcjach Oddanie33, które rozpoczną się w niedzielę, 29 listopada i potrwają do 31 grudnia. Zwieńczeniem będzie akt oddania się Panu Jezusowi przez Maryję 1 stycznia 2021 roku. Rekolekcje te są odprawiane indywidualnie. Na każdy z 33 dni są przygotowane materiały do indywidualnej medytacji (Słowo Boże, nauczanie Kościoła, teksty świętych i mistyków itp.) Można również korzystać z konferencji dostępnych w internecie.

  1. Zapraszamy na Roraty. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu odprawiać jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwane Roraty. Do licznego udziału w tej Mszy, odprawianej w naszym kościele w tygodniu o godz. 6 30.
  2. Przyszła niedziela to 6 grudnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech to liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serca na te dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli.
  3. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, można też nabywać świece Caritas .
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca. Serdecznie zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty.
  5. Dziękujemy za ofiary składane w poczuciu odpowiedzialności za naszą świątynie i otoczenie za ofiarę na tacę oraz ofiarodawców składających na konto bankowe.
  6. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się w dn. 13 – 15 XII 2020 r. przewodniczyć im będzie Ks. Radosław Kacprzyk z Radomia.

 W CELU ZACHOWANIA PRZEPISÓW PAŃSTWOWYCH  OD DZIŚ DO ODWOŁANIA BEDĄ SPRAWOWANE DODATKOWO MSZE ŚW. W NIEDZIELE O GODZ. 9 00 i 11 00.

«Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem.
Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie.
Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki.»
- J 11, 25-26
Image
Email
kancelaria@andrzejbobola.pl

Telefon
(86) 218-04-83

Adres
ul. Wąska 93, 18-400 Łomża
Copyright © 2020. All Rights Reserved.

Parafia Andrzeja Boboli w Łomży