OGŁOSZENIA

VII NIEDZIELA ZWYKŁA - 23.02.2020


  1. Dzisiaj rozpoczyna się 53. Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Tegoroczne hasło brzmi „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Dobrze wiemy, że problem choroby alkoholowej nie jest obcy i w naszej wspólnocie parafialnej. Przypominamy, że przy tej parafii działają dwie grupy, które tworzą środowisko przezwyciężania choroby alkoholowej: Klub AA dla osób uzależnionych (spotkania w środy, godz. 18.00); Wspólnota Al.-Anon dla rodzin współuzależnionych, czyli rodzin, w których istnieje problem alkoholowy (spotkania we czwartki o godz. 17.30). Sobotnie spotkania AA są mityngami otwartymi, to znaczy, że osoba uzależniona może wziąć w nim udział wraz ze współmałżonkiem. Służą one również temu, aby osoby doświadczające alkoholizmu w swojej rodzinie mogły usłyszeć od alkoholików, jak wygląda problem z ich strony.

  2. W nadchodzącym tygodniu Środą Popielcową (26 lutego) rozpoczniemy okres wielkiego postu. Tego dnia Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz.: 8.00, 12.00, 17.00. Podczas każdej Mszy św. nastąpi posypanie głów popiołem. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli nie tylko wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, ale również ograniczenie ilości spożywanych posiłków. W Środę Popielcową nie będzie nowenny do MBNP

  3. Wielki post zachęca do podjęcia praktyk pokutnych. Przypominamy trzy praktyki pokutne: modlitwa, post i jałmużna.

  4. Okazją do modlitwy będą nabożeństwa wielkopostne:
    Droga krzyżowa: piątki o godz. 17.30,
    Gorzkie żale: w niedziele o godz. 17.30,
Dziękujemy wszystkim, którzy już podjęli stały dyżur godzinnej adoracji w ciągu tygodnia i trwają w nim nieprzerwanie. Przygotowujemy się do rozpoczęcia Adoracji wieczystej. Osoby chętne do podjęcia dyżuru mogą wziąć deklarację, wybrać dzień i godz. Adoracji. Wypełniona przynieść do zakrystii. Deklaracje są wyłożone w Kaplicy Matki Bożej Królowej Pokoju gdzie docelowo będzie kaplica Adoracyjna.  Z tyłu deklaracji są wypisane łaski jakie daje modlitwa Adoracji, o których mówi Jezus Catalinie Rivas. Bądźmy apostołami w naszych środowiskach.  Na ten tydzień w kruchcie kościoła jest wywieszona lista. Zachęcamy do wpisania się na wygodną dla siebie godzinę i trwania przed Najświętszym  Sakramentem.
«Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem.
Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie.
Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki.»
- J 11, 25-26
Image
Email
kancelaria@andrzejbobola.pl

Telefon
(86) 218-04-83

Adres
ul. Wąska 93, 18-400 Łomża
Copyright © 2020. All Rights Reserved.

Parafia Andrzeja Boboli w Łomży