OGŁOSZENIA


  1.  

   II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 25. 02 . 2024 r. 

    

   Każdego roku w drugą niedzielę okresu przygotowania paschalnego rozważamy ewangelijną perykopę o Przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego Bóstwa i niejako powiedzieć, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas…

   Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Zbiórka do puszek na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy. 

   Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

   W tym tygodniu I piątek i sobota miesiąca.

   Dziękujemy za ofiary składane w poczuciu odpowiedzialności za naszą świątynię. Bóg zapłać za wszelką okazaną życzliwość i pomoc.

   W tym roku po raz X wyruszymy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Jest ona szczególną inicjatywą pozwalającą oderwać się od codziennych spraw, w ciszy
   i samotności rozmawiać z Bogiem. Nasza Droga Krzyżowa odbędzie się  15 III  o godz.  
   18 00. Bliższe  informacje na stronie internetowej (
   www.edk.org.pl)

    

   Zapraszamy osoby chętne do uczestnictwa w organizowanym w naszej parafii kursie lektora, kantora oraz w chórze bobolańskim. Wszelkie informacje udzielone zostaną  w zakrystii.

   Wszystkich obchodzących osobiste święta i uroczystości zapewniamy o modlitwie i życzliwości. Zmarłych w ostatnim czasie z naszej wspólnoty polecamy miłosierdziu Bożemu.

    

    
«Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem.
Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie.
Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki.»
- J 11, 25-26
Image
Email
kancelaria@andrzejbobola.pl

Telefon
+48 739 135 949

Adres
ul. Wąska 93, 18-400 Łomża
Copyright © 2024. All Rights Reserved.

Parafia Andrzeja Boboli w Łomży