OGŁOSZENIA


XX NIEDZIELA ZWYKŁA 14.08.2022 r.

Dziś obchodzimy odpust ku czci św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. Z tej racji, jak co roku udamy się na pielgrzymkę wiary na wzgórze św. Wawrzyńca w Starej Łomży n/rz.  Orszak procesyjny wyruszy sprzed kościoła po Mszy św. ok godz. 19:00. W drodze powrotnej zapewniony jest transport autobusem. Serdecznie zapraszamy na wspólne dziękczynienie za wiarę naszych ojców.

Jutro, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba istniała już w pierwotnym Kościele. Msze Święte w naszej świątyni tego dnia w porządku niedzielnym.

W polskiej tradycji jutrzejsza uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia podczas każdej Mszy świętej będą błogosławione bukiety kwiatów, ziół i warzyw.

Jutro przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz nieustannego trwania przy Chrystusie i nieustannej opieki Maryi Wniebowziętej.

Z dniem 1.IX.2022, z racji przyczyn duszpasterskich, msze św. w dni powszednie będą odprawiane w nowym porządku o godz. 17:00 i 18:00.  Zamówione msze św. na godz. 17:30 będą odprawiane o godz. 17:00.  Zmieniona zostanie też godzina otwarcia kancelarii parafialnej od 17:30 do 18:00. Całe biuro kancelaryjne zostanie przeniesione do zakrystii.

Polecajmy wstawiennictwu Św. Michała Archanioła – pokój dla całego świata oraz bezpieczne wakacje i tegoroczne żniwa:

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha
bądź naszą obroną.
Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,
które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

«Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem.
Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie.
Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki.»
- J 11, 25-26
Image
Email
kancelaria@andrzejbobola.pl

Telefon
(86) 218-04-83

Adres
ul. Wąska 93, 18-400 Łomża
Copyright © 2022. All Rights Reserved.

Parafia Andrzeja Boboli w Łomży