OGŁOSZENIA


II NIEDZIELA ADWENTU 04.12.2022 r.
Minął już tydzień Adwentu. Dziękuję tym, którzy pomyśleli o swoim przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia i wzięli udział we Mszy Św. adwentowej tzw. „Roratach”.  Ponawiamy zachętę do uczestniczenia w Roratach o godz. 6:30. Cieszymy się z faktu, że jest tyle osób, które codziennie przychodzą do kościoła, by pełniej przeżywać czas adwentowego czuwania.
Dziś na wieńcu adwentowym zapłonęła druga świeca. Przypomina nie tylko, że przeżywamy drugą niedzielę Adwentu ale i to, że Adwent niedługo osiągnie półmetek. Przypomnijmy, że okres Adwentu ma podwójny charakter: kieruje naszą uwagę na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów oraz przygotowuje nas do świąt Bożego Narodzenia, podczas których czcimy pierwsze przyjście Chrystusa. 

W całej Polsce przeżywany jest Dzień modlitw za Kościół na Wschodzie. W naszej modlitwie polecajmy pasterzy, kapłanów, siostry zakonne oraz osoby świeckie zaangażowane w głoszenie Ewangelii nadziei na Wschodzie.

We wtorek wspominamy Św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni.

W czwartek, 8 grudnia, obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6:30, 12:00 z Godziną Łaski , 17:00 i 18:00. Zapraszamy na wspólną modlitwę.  Źródła nabożeństwa wywodzą się z objawień z Montichiari (1946), które zostały uznane przez biskupa diecezji.
Objawienia przynoszą słowa: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. (…) Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie nawiedzić kościoła, a będzie modlił się w południe w domu, ten także otrzyma za moim pośrednictwem wiele łask. Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę.
Po mszy św. o godz. 17:00 odbędzie się niezwykle piękna modlitwa, którą można usłyszeć tylko wyjątkowo. Akatyst – jeden z najstarszych hymnów Kościoła - wykona chór naszej parafii i z parafii w Nowych Kupisk pod batutą P. Małgorzaty Domagały Rogalskiej i ks. Kazimierza Ostrowskiego.  Zaś po Mszy o godz. 18:00 odbędzie się różaniec pod płaszczem Matki Bożej z Guadalupe.

Można też nabywać świece Caritas w cenie 20 zł.

Chorągiew Rycerzy Jana Pawła II organizują zbiórkę żywności dla Domu Samotnej Matki w Nieławicach. Produkty można składać do kosza obok ołtarza Jezusa Miłosiernego do 12 XII.

Dziękujemy za ofiary złożone w ostatnim tygodniu na cele naszej wspólnoty i utrzymanie świątyni, a Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej, zapewniamy o modlitwie i zapraszamy do modlitwy w naszej świątyni.

«Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem.
Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie.
Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki.»
- J 11, 25-26
Image
Email
kancelaria@andrzejbobola.pl

Telefon
(86) 218-04-83

Adres
ul. Wąska 93, 18-400 Łomża
Copyright © 2022. All Rights Reserved.

Parafia Andrzeja Boboli w Łomży