OGŁOSZENIA

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ - 5.IV.2020 r.


 1. Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień – czas przeżywania najważniejszych prawd naszej wiary: Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. W czwartek wieczorem Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne. Przypominamy, że na czas pandemii ks. bp Janusz Stepnowski udzielił dyspensy od obowiązku udziału w niedzielnej Mszy św. aż do odwołania. W kościele na Mszy św. może być maksymalnie 5 osób. Prosimy, by pierwszeństwo miały te osoby, które zamówiły intencje. Natomiast w liturgii Triduum Paschalnego uczestniczyć będzie tylko niezbędna asysta liturgiczna. W nadchodzących dniach będziemy transmitować na żywo z naszego kościoła Msze św. i nabożeństwa. Wystarczy wejść na naszą parafialną stronę internetową www. andrzejbobola.pl nacisnąc zakładkę Transmisja mszy św.

 2. Porządku Triduum Paschalne:
  Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej – o godz. 18.00. Po liturgii adoracja Chrystusa całą noc .

  Wielki Piątek – Jutrznia o godz. 8.00. O godz. 15.00 Modlitwą Koronki do Miłosierdzia Bożego, rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego, a po niej będzie Liturgia Godzin. Adoracja Najświętszego Sakramentu potrwa do godziny 18.00.

  Liturgia Męki Pańskiej – o godz. 18.00, a po niej adoracja przy Grobie Pańskim całą noc. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły.

  Wielka Sobota – Adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 8.00 do liturgii wieczornej. O godz. 8.00 będzie Jutrznia, o godz. 15.00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego i Liturgia Godzin.

  Liturgia Wigilii Paschalnej – o godz. 19.00. Z powodu przepisów administracyjnych, nie jest możliwa tradycyjna forma błogosławieństwa pokarmów w Wielką Sobotę. Rekomendujemy wiernym błogosławienie pokarmów w ramach liturgii domowej, podczas śniadania wielkanocnego. Może tego dokonać ojciec, matka bądź inny członek rodziny, według tekstu błogosławieństwa stołu na Niedzielę Wielkanocną, który można znaleźć na naszej stronie parafialnej.

 3. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – porządek liturgii:

  - o godz.6.00 Msza św. o świcie bez Procesji Rezurekcyjnej;
  - w tym dniu wyjątkowo Mszy św. o godz. 8.00 nie będzie;
  - pozostałe Msze św. odprawiane będą według porządku w czasie pandemii w światyni i oratorium 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 18.00.

  Po Mszy św. o godz. 18.00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

 4. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy w minionym tygodniu złożyli ofiary na konto parafialne. Osobom, które nadal chciałyby tak wspierać funkcjonowanie naszej Parafii przypominamy, że numer konta znajduje się na naszej stronie internetowej. Wpłaty z dopiskiem „ofiara na cele kultu religijnego” można odpisać od podatku. Wrażamy wdzięczność za ciepłe słowa pozdrowień, zainteresowanie oraz gesty solidarności i więzi. Bóg zapłać wszystkim, którzy w różny sposób dają wyraz swojej troski o duchowe i materialne potrzeby Kościoła.

 5. Zachęcamy do zadeklarowania 1% od podatku na Caritas przy parafii. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie internetowej parafii.

 6. Spowiedź w godz. 7.00 - 9.00, 16.00 - 19.00.

Módlmy się, aby Pan Bóg odwrócił od nas epidemię koronawirusa. Wstawiennictwu Matki Bożej polecajmy zmarłych i chorych oraz lekarzy, pielęgniarki, cały personel medyczny, wolontariuszy i służby sanitarne.

«Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem.
Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie.
Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki.»
- J 11, 25-26
Image
Email
kancelaria@andrzejbobola.pl

Telefon
(86) 218-04-83

Adres
ul. Wąska 93, 18-400 Łomża
Copyright © 2020. All Rights Reserved.

Parafia Andrzeja Boboli w Łomży