OGŁOSZENIA

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 07 VI 2020 r.

 

  1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu”. Od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. We wtorek, po mszy św.  godz: 18:00 próba sypania kwiatów dla dziewczynek.

  2. W czwartek – uroczystość Bożego Ciała. Z kościołów wyruszą procesje z Najświętszym Sakramentem. Msze Święte w porządku niedzielnym. Nasza parafialna procesja Bożego Ciała wyruszy tradycyjną trasą do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godzinie 12:30., ul. Ks. Bp Łukomskiego, Ks. Anny 22, Ks. Janusza , Rycerską, Kasztelańską  wróci do świątyni. Na zakończenie procesji błogosławieństwo na cztery strony świata i hymn „Ciebie Boga wysławiamy”

  3. Proszę o udekorowanie okien w całej parafii, zwłaszcza na trasie procesji, na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego, który chce być obecny szczególnie w dniach oktawy blisko każdego z nas. Zapraszam  asystę Straży Pożarnej do baldachimu, dziewczynki do sypania kwiatów, dzieci, które  były lub będą u  I Komunii Św., poczty sztandarowe.

  4. Przy zachowaniu innych przepisów państwowych można organizować tradycyjne procesje w Uroczystość Bożego Ciała. Uczestniczący w nich winni mieć założone maseczki (za wyjątkiem sprawujących kult). Nie obowiązuje limit 150 osób.

  5. Ten limit dotyczy zgromadzeń publicznych, objętych specjalną ustawą o zgromadzeniach. Zgromadzenia kościelne – nasze, jak i innych związków wyznaniowych ustawa o zgromadzeniach nie obejmuje. Podczas zgromadzenia na zewnątrz obowiązują dwa metry odległości od siebie lub maseczka; w kościele obowiązuje maseczka. Z racji bezpieczeństwa lepiej w procesji używać maseczki, bo nie zawsze limit 2 m można zachować. W kościołach 2 m dystansu nie obowiązują.

  6. Od piątku w Oktawie Bożego Ciała codzienną Eucharystię z nieszporami o Najświętszym Sakramencie łączyć będziemy z procesją wokół Kościoła po Mszy św.  o godz: 18:00.

  7. W piątek, 12 czerwca jest dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych.

  8. Komunia św. rocznicowa 14 06 o godz. 12 00.

  9. Bóg zapłać wszystkim, którzy w poczuciu odpowiedzialności składają „dary serca”  ofiary na rzecz naszej parafii dziękujemy rodzinom, których dzieci były u sakramentu I Komunii św. ,  ofiarodawcom składającym na konto parafialne.

  10. Zachęcamy do zakupienia nowego numeru Idziemy w cenie 5 zł.
«Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem.
Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie.
Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki.»
- J 11, 25-26
Image
Email
kancelaria@andrzejbobola.pl

Telefon
(86) 218-04-83

Adres
ul. Wąska 93, 18-400 Łomża
Copyright © 2020. All Rights Reserved.

Parafia Andrzeja Boboli w Łomży