Koła Żywego Różańca
Jedna Róża składa się z 20 członków – dawniej 15, ponieważ były trzy tajemnice różańca świętego: radosna, bolesna i chwalebna. Ale nasz ukochany Ojciec Święty Jan Paweł II uzupełnił różaniec o tajemnicę światła i teraz mamy: radosną, światła, bolesną i chwalebną.
Modlitwa na różańcu jest przepiękna i bardzo skuteczna. Dzięki tej modlitwie wypraszamy wiele łask: dla siebie, swoich bliskich, parafii, naszego kraju i świata. Jest to modlitwa żywa, nieustająca w różnych intencjach. Dzięki niej uzyskujemy liczne odpusty zupełne i cząstkowe.
Chciałabym w tym miejscu zachęcić panie i panów różnego stanu i wieku, żeby zapisywali się do Wspólnoty Żywego Różańca, nigdy nie jest się za młodym ani za starym, żeby się modlić na różańcu.
Wspólnotę Żywego Różańca powołał do życia Ojciec Święty Pius IX w 1887 roku. W naszej Parafii w każdą pierwszą niedzielę miesiąca w domach odbywają się spotkania gdzie wymieniamy się tajemnicami. W Uroczystość Matki Bożej Różańcowej mamy Mszę Świętą Różańcową za żywych i zmarłych członków Żywego Różańca, a po Eucharystii odbywa się krótkie zebranie z Księdzem Proboszczem. Gdy ktoś z Żywego Różańca umiera, zamawiamy w jego intencji Mszę Świętą i uczestniczymy w pogrzebie ze sztandarem różańcowym oraz symboliczną wiązanką. Modlimy się codziennie za żywych i zmarłych członków naszej Wspólnoty.
«Czyż nie wiadomo wam, że my wszyscy,
którzyśmy otrzymali chrzest zanurzający w Chrystusa Jezusa,
zostaliśmy zanurzeni w Jego śmierć?
Zatem przez chrzest zanurzający nas w śmierć zostaliśmy razem
z Nim pogrzebani po to, abyśmy i my wkroczyli
w nowe życie – jak Chrystus powstał z martwych dzięki chwale Ojca.»
- Rz 6,3-4