Ewangelia na każdy dzień

  • Poniedziałek - Święto św. Marii Magdaleny(Pnp 8, 6-7)Połóż mnie jak pieczęć na twoim sercu, jak pieczęć na twoim ramieniu, bo jak śmierć potężna jest miłość, a zazdrość jej nieprzejednana jak...

Msze święte

Poniedziałek  godz. 7.30, 18.00
 Wtorek  godz. 7.30, 18.00
 Środa  godz. 7.30, 18.00
 Czwartek  godz. 7.30, 18.00
 Piątek  godz. 7.30, 18.00
 Sobota  godz. 7.30, 15.00, 18.00
Niedziela i Święta

 godz. 8.00, 10.00,12:00, 18:00

UWAGA! W okresie zimowym mszę św w dni powszednie o godzinie  7 30, 17 00

TV Andrzej Bobola

Drukuj

Podsumowanie kolędy 2015...

         W dniu wczorajszym zakończyliśmy wizytę duszpasterską . Uświadamiamy sobie, że dla wielu rodzin kolęda to jedyny moment wspólnej rodzinnej modlitwy w ciągu roku. Dla dzieci okazja, żeby widzieć ojca i mamę jak się modlą. Zachęcamy do praktykowania wspólnej modlitwy podczas ważnych wydarzeniach rodzinnych.

koleda2014         W niektórych rodzinach udało się porozmawiać o sprawach wiary i okazuje się, że nurtuje was wiele pytań. Nie zawsze jest odwaga, aby zacząć rozmowę i szukać odpowiedzi na pojawiające się wątpliwości. Warto jednak stawiać pytania i szukać odpowiedzi. Na pewno istnieje problem braku znajomości wiary i nauczania Kościoła. Smutkiem napawa fakt, że nie pogłębiamy swojej wiary, ponieważ traktujemy ją często bardzo powierzchownie.
Większość informacji o Kościele i wierze, czerpiemy z obiegowych opinii prezentowanych przez świecką prasę, radio i telewizję, która niestety, dzisiaj przesycona jest niechęcią, a czasami wręcz wrogością do chrześcijaństwa, dlatego nasza wiedza na wiele tematów moralnych, dotyczących życia Kościoła jest zafałszowana i nie do końca prawdziwa. Trzeba nam sięgać do prasy, radia i telewizji katolickiej oraz do wartościowej książki. Dobrą okazją do pogłębiania wiary są rekolekcje, do udziału w których już teraz gorąco zachęcam. Taką okazję stwarzają również grupy parafialne, gdzie można pogłębić swoją formację.  
         Niektórzy z Was zwrócili uwagę na smutny i żenujący problem robienie zakupów przez wielu wiernych po niedzielnej Mszy św. Warto się zastanowić, jak świętujemy Dzień Pański….Były rozmowy, w których próbowaliście wskazać na pewne niedociągnięcia i sprawy wymagające poprawy. Proszono, aby apelować o wyłączanie telefonów komórkowych podczas nabożeństw. Nie spóźnianie się na nabożeństwa miejmy w świadomości, że tym przeszkadzamy innym. Pragniemy też zaapelować o godne traktowanie naszych zwierząt, które mamy w domu on wiele rozumieją a my tak często je źle traktujemy  a nawet niektóre zabijamy żywcem. Tak się niegodzi.  Większość tych spraw, co roku się powtarza. Wymaga to ciągłego mobilizowania każdego z nas, aby świątynia była miejscem wspólnej modlitwy i tworzenia jedności, mimo różnorodności, jaka panują. Podczas kolędy poddano też propozycję comiesięcznej 24 godz. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywała się ona po Mszy św. porannej w ostatnią sobotę miesiąca i trwała do niedzieli. Serdecznie prosimy i zapisywanie się na listę adoracyjną, tak by była pewność, iż o każdej godzinie będą przynajmniej dwie osoby. Rozpoczniemy od ostatniej niedzieli lutego.
Kochani parafianie!

         Jeszcze raz składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy za wszelkie dobro, za życzliwe i ciepłe słowa. Dziękujemy za wszystkie ofiary na kościół, jak i za trud kapłańskiego kolędowania.
         Wszystkich naszych parafian i wiernych gromadzących się w naszym kościele zawierzamy wstawiennictwu św. Andrzeja Boboli patrona naszej parafii i Ojczyzny. Niech on zaniesie wszystkie nasze radości i smutki, bóle i cierpienia, troski dnia codziennego, przed oblicze miłosiernego Boga. Matka Boża niech otacza nas wszystkich swoją nieustanną opieką.


Jako wasi duszpasterze, obiecujemy modlitwę w Waszej intencji, w intencji waszych rodzin. Jednocześnie, prosimy Was o modlitwę w naszej intencji, o to byśmy nie ustawali w gorliwości w Służbie Bożej dla dobra naszej wspólnoty parafialnej.

Dane teleadresowe

Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Andrzeja Boboli
ul. Wąska 93
18-400 Łomża

tel./fax: +86 218 04 83

pieczec kosciola

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.

Akceptuję ciasteczka z tej strony.

EU Cookie Directive Module Information