Ewangelia na każdy dzień

  • Dzień powszedni(Lb 21, 4-9)Od góry Hor szli Izraelici w kierunku Morza Czerwonego, aby obejść ziemię Edom; podczas drogi jednak lud stracił cierpliwość. I zaczęli mówić przeciw Bogu i Mojżeszowi: "Czemu...

Msze święte

Poniedziałek  godz. 7.30, 18.00
 Wtorek  godz. 7.30, 18.00
 Środa  godz. 7.30, 18.00
 Czwartek  godz. 7.30, 18.00
 Piątek  godz. 7.30, 18.00
 Sobota  godz. 7.30, 15.00, 18.00
Niedziela i Święta

 godz. 8.00, 10.00,12:00, 18:00

UWAGA! W okresie zimowym mszę św w dni powszednie o godzinie 17

TV Andrzej Bobola

Drukuj

XV Rocznica powstania naszej Parafii

 
DZIĘKCZYNNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU PRZEZ CAŁY DZIEŃ

Powitanie i sprawozdanie wizytacyjne .Parafia św. Andrzeja Boboli powołana 4 III 2003 r. powstała z parafii św. Michała Archanioła i parafii Miłosierdzia Bożego liczy 4000 osób. Mieszkańcy tej części miasta Łomży to rodowici łomżanie mieszkający od pokoleń, tworzący historię naszego północnowschodniego regionu. 1/3 parafian to wierni którzy przybyli tu z okolicy w poszukiwaniu pracy w latach osiemdziesiątych w rozkwicie Łomży. Nasi wierni wznoszą oni swój kapitał wiary, wiedzy, pobożności, kultury w budowanie kościoła na wzgórzu bobolańskim. Gdzie w latach 1638 – 1642 szerzył wiarę nasz patron św. Andrzej Bobola. Przyświeca On nam w szukaniu nowych sposobów na przeżywanie tajemnicy naszej wiary i odpowiedzialności za siebie. Frekwencja na niedzielnych mszach świętych oscyluje ok. 50 - 45 %, Spowiedź wielkanocna mierzona systemem wydawanych kartek do spowiedzi podczas kolędy wynosi ok. 2/3. Rocznie rozdzielamy naszym wiernym 75 tyś. Komunii świętej. Mamy w parafii 11 kółek różańcowych a w codziennej Eucharystii uczestniczy do 50 osób. Z parafii pochodzi 3 kapłanów Ks. Dariusz Narewski, Ks. Andrzej Waszczeniuk i ks. Łukasz Lipiński. Oczywiście mamy i swoje słabości do których za najważniejsze zaliczyłbym nieporozumienia sąsiedzkie i zazdrość ale mimo tego lud pobożny i pracowity, który bez wyjątku kochamy całym kapłańskim sercem. Dzięki ofiarności większości rodzin mieszkających na terenie parafii wykonaliśmy prace na przestrzeni 5 lat

ŁOMŻA – kościół parafialny: 1)Prace budowlane przy świątyni,- Wykonanie dojść i pochylni dla osób niepełnosprawnych, - wykonano kraty ozdobne w bocznej kaplicach, wykonanie parkingu wewnątrz placu, - dojścia do kościoła, - wykonanie przęseł ogrodzenie ok. 230 m bieżących,- wykonanie ozdobnych metalowych bram wjazdowych ,- wykonanie Groty Maryjnej, - zamontowano monitoring terenu przy kościelnego,-dokończenie alejki procesyjna przy kościele i domem parafialnym, - zasianie trawy i uporządkowanie wstępne placu kościelnego, - nasad krzewów i drzewek ozdobnych przy kościele.

2)Prace w środku kościoła: - wykonanie nastawy ołtarzowej przedstawiająca Trójcę św., św. Andrzej Bobola - patrona naszej Parafii i św. Jana Pawła II, wykonanie bocznej nastawy ołtarzowej,- malowanie kościoła w środku,- wykonanie ławek, - wykonanie nagłośnienia,- malowanie zakrystii i dolnej części oratorium,- wykonanie Drogi Krzyżowej, wykonanie 3 witraży, - doświetlenie ołtarza i naw bocznych,- wykonanie umeblowania w zakrystii.

Dom parafialny : - wykonanie dojścia do domu parafialnego, -wykonanie prac odświeżających wikariaty, - wykonanie dodatkowe umeblowania w mieszkaniach dla wikariuszy, - podłączenie domu parafialnego do systemu alarmowego, - wykonanie dalszych prac na poddaszu budynku, - zbudowano garaże dla wikariuszy, - wyposażenie sal świetlicy w podstawowy sprzęt do prowadzenia zajęć edukacyjno - sportowych. Są też wykonane prace w PODGÓRZU I - Ks. Mirosław Orłowski - wykonanie malowania kościoła, - wykonanie prac remontowych budynku gospodarczego Ks. Witold Gromadzki - wykonanie kraty zabezpieczającej .

SIEMIEŃ – Kaplica w remizie strażackiej - doposażenie sprzętu nagłaśniającego (wzmacniacz, kolumny, mikrofony), - wymiana organ przenośnych, - wykonanie dodatkowych ławek,-doposażenie zakrystii w paramenty liturgiczne.

Niech mi będzie wolno prosić Księdza Biskupa o słowo umocnienia oraz o nowe światło dla naszej kapłańskiej posługi. Proszę też o pasterskie błogosławieństwo dla całej naszej parafii, a zwłaszcza dla ludzi chorych i cierpiących, dla dzieci i młodzieży. Na koniec pragnę życzyć Ci Księże Biskupie w XII rocznice sakry biskupiej, zdrowia i sił i Bożego Błogosławieństwa a wierzę, że jestem wyrazicielem odczuć wszystkich Parafian, byś czuł się u nas nie jako gość, ale jak domownik. Obiecujemy nieustanną modlitwę za Ciebie, Księże Biskupie nie tylko dzisiaj ale na co dzień wspierając Cię w Twojej pasterskiej posłudze. Szczęść Boże.

Dane teleadresowe

Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Andrzeja Boboli
ul. Wąska 93
18-400 Łomża

tel./fax: +86 218 04 83

pieczec kosciola

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.

Akceptuję ciasteczka z tej strony.

EU Cookie Directive Module Information