Ewangelia na każdy dzień

Msze święte

Poniedziałek  godz. 7.30, 18.00
 Wtorek  godz. 7.30, 18.00
 Środa  godz. 7.30, 18.00
 Czwartek  godz. 7.30, 18.00
 Piątek  godz. 7.30, 18.00
 Sobota  godz. 7.30, 15.00, 18.00
Niedziela i Święta

 godz. 8.00, 10.00,12:00, 18:00

UWAGA! W okresie zimowym mszę św w dni powszednie o godzinie  7 30, 17 00

TV Andrzej Bobola

Drukuj

XV Rocznica powstania naszej Parafii

 
DZIĘKCZYNNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU PRZEZ CAŁY DZIEŃ

Powitanie i sprawozdanie wizytacyjne .Parafia św. Andrzeja Boboli powołana 4 III 2003 r. powstała z parafii św. Michała Archanioła i parafii Miłosierdzia Bożego liczy 4000 osób. Mieszkańcy tej części miasta Łomży to rodowici łomżanie mieszkający od pokoleń, tworzący historię naszego północnowschodniego regionu. 1/3 parafian to wierni którzy przybyli tu z okolicy w poszukiwaniu pracy w latach osiemdziesiątych w rozkwicie Łomży. Nasi wierni wznoszą oni swój kapitał wiary, wiedzy, pobożności, kultury w budowanie kościoła na wzgórzu bobolańskim. Gdzie w latach 1638 – 1642 szerzył wiarę nasz patron św. Andrzej Bobola. Przyświeca On nam w szukaniu nowych sposobów na przeżywanie tajemnicy naszej wiary i odpowiedzialności za siebie. Frekwencja na niedzielnych mszach świętych oscyluje ok. 50 - 45 %, Spowiedź wielkanocna mierzona systemem wydawanych kartek do spowiedzi podczas kolędy wynosi ok. 2/3. Rocznie rozdzielamy naszym wiernym 75 tyś. Komunii świętej. Mamy w parafii 11 kółek różańcowych a w codziennej Eucharystii uczestniczy do 50 osób. Z parafii pochodzi 3 kapłanów Ks. Dariusz Narewski, Ks. Andrzej Waszczeniuk i ks. Łukasz Lipiński. Oczywiście mamy i swoje słabości do których za najważniejsze zaliczyłbym nieporozumienia sąsiedzkie i zazdrość ale mimo tego lud pobożny i pracowity, który bez wyjątku kochamy całym kapłańskim sercem. Dzięki ofiarności większości rodzin mieszkających na terenie parafii wykonaliśmy prace na przestrzeni 5 lat

ŁOMŻA – kościół parafialny: 1)Prace budowlane przy świątyni,- Wykonanie dojść i pochylni dla osób niepełnosprawnych, - wykonano kraty ozdobne w bocznej kaplicach, wykonanie parkingu wewnątrz placu, - dojścia do kościoła, - wykonanie przęseł ogrodzenie ok. 230 m bieżących,- wykonanie ozdobnych metalowych bram wjazdowych ,- wykonanie Groty Maryjnej, - zamontowano monitoring terenu przy kościelnego,-dokończenie alejki procesyjna przy kościele i domem parafialnym, - zasianie trawy i uporządkowanie wstępne placu kościelnego, - nasad krzewów i drzewek ozdobnych przy kościele.

2)Prace w środku kościoła: - wykonanie nastawy ołtarzowej przedstawiająca Trójcę św., św. Andrzej Bobola - patrona naszej Parafii i św. Jana Pawła II, wykonanie bocznej nastawy ołtarzowej,- malowanie kościoła w środku,- wykonanie ławek, - wykonanie nagłośnienia,- malowanie zakrystii i dolnej części oratorium,- wykonanie Drogi Krzyżowej, wykonanie 3 witraży, - doświetlenie ołtarza i naw bocznych,- wykonanie umeblowania w zakrystii.

Dom parafialny : - wykonanie dojścia do domu parafialnego, -wykonanie prac odświeżających wikariaty, - wykonanie dodatkowe umeblowania w mieszkaniach dla wikariuszy, - podłączenie domu parafialnego do systemu alarmowego, - wykonanie dalszych prac na poddaszu budynku, - zbudowano garaże dla wikariuszy, - wyposażenie sal świetlicy w podstawowy sprzęt do prowadzenia zajęć edukacyjno - sportowych. Są też wykonane prace w PODGÓRZU I - Ks. Mirosław Orłowski - wykonanie malowania kościoła, - wykonanie prac remontowych budynku gospodarczego Ks. Witold Gromadzki - wykonanie kraty zabezpieczającej .

SIEMIEŃ – Kaplica w remizie strażackiej - doposażenie sprzętu nagłaśniającego (wzmacniacz, kolumny, mikrofony), - wymiana organ przenośnych, - wykonanie dodatkowych ławek,-doposażenie zakrystii w paramenty liturgiczne.

Niech mi będzie wolno prosić Księdza Biskupa o słowo umocnienia oraz o nowe światło dla naszej kapłańskiej posługi. Proszę też o pasterskie błogosławieństwo dla całej naszej parafii, a zwłaszcza dla ludzi chorych i cierpiących, dla dzieci i młodzieży. Na koniec pragnę życzyć Ci Księże Biskupie w XII rocznice sakry biskupiej, zdrowia i sił i Bożego Błogosławieństwa a wierzę, że jestem wyrazicielem odczuć wszystkich Parafian, byś czuł się u nas nie jako gość, ale jak domownik. Obiecujemy nieustanną modlitwę za Ciebie, Księże Biskupie nie tylko dzisiaj ale na co dzień wspierając Cię w Twojej pasterskiej posłudze. Szczęść Boże.

Dane teleadresowe

Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Andrzeja Boboli
ul. Wąska 93
18-400 Łomża

tel./fax: +86 218 04 83

pieczec kosciola

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.

Akceptuję ciasteczka z tej strony.

EU Cookie Directive Module Information